Eduskuntatyö

Nykyiset toimielinjäsenyydet ja tehtävät eduskunnassa:

Suuri valiokunta (jäsen) 09.06.2015- 17.4.2019

Sosiaali- ja terveysvaliokunta (jäsen) 09.06.2015 - 17.4.2019

Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (varajäsen) 09.06.2015- 17.4.2019

Euroopan neuvoston Suomen valtuuskunta (varajäsen) 09.06.2015 - 17.4.2019

Kansaneläkelaitoksen valtuutetut (jäsen) 09.06.2015 - 17.4.2019

Kansallisoopperan ja baletin hallintoneuvosto (varajäsen) 09.06.2015 -

Valtion omistajaohjauksen parlamentaarinen neuvottelukunta (jäsen) 2016- 17.4.2019


Muut luottamustoimet:

ACRE (Alliance of Concervatives and Reformists of Europe) -neuvosto (jäsen) 2015-

Kirkon EU- neuvottelukunta (jäsen) 2017- 2019

Hollolan kunnanvaltuusto (jäsen) 2013-

Hollolan kunnanhallitus (jäsen) 2013 - 2017


Toimielinjäsenyydet ja tehtävät eduskunnassa vaalikaudella 2011-2015:

Suuri valiokunta (jäsen) 03.05.2011 -

Lakivaliokunta (varajäsen) 03.05.2011 -

Tulevaisuusvaliokunta (varajäsen) 03.05.2011 -

Sosiaali- ja terveysvaliokunta (varajäsen) 19.11.2014 -

Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 10.06.2011 -



Tekemäni valtiopäivätoimia kuten kirjallisia kysymyksiä ja talousarvioaloitteita voit tarkastella täältä.